Szczoteczka elektryczna dla dzieci

Każde dziecko pragnie naśladować dorosłego. Nawet w takich podstawowych kwestiach jak prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej. Już od najmłodszych lat dziecko powinno uczyć się, jak prawidłowo dbać o zęby. Na początku to rodzice czyszczą zęby swoim pociechom. Natomiast z czasem, dziecko może samodzielnie wykonywać tę czynność. W wielu drogeriach i w odpowiednich sklepach dentystycznych do wyboru mamy szczoteczki manualne, elektryczne i soniczne. Szczoteczki elektryczne to produkt dopasowany dla dorosłych, jak i dzieci. Szczoteczki te dedykowane są maluchom, które ukończyły trzeci rok życia, a to, dlatego że poradzą sobie z jego obsługą.


Wiele dzieci nie lubi myć zębów, jest to zajęcie trudne i monotonne, dlatego warto zakupić szczoteczkę, która będzie podobać się z wyglądu, np. może to być bohater ulubionej bajki. Możliwości wyboru motywów na szczoteczkach dziecięcych jest sporo, więc z pewnością każdy maluch znajdzie coś dla siebie i dużo chętniej będzie dbać o swoje zęby. Bardzo ważne jest, aby dziecko, przed chwyceniem szczoteczki elektrycznej po raz pierwszy, miało już dobrze opanowaną umiejętność prawidłowego mycia zębów oraz trzymania samej szczoteczki. W domu to rodzic powinien stać na straży czasu oraz dokładności mycia. Warto, by wyjaśnił dziecku, dlaczego higiena zębów jest tak ważna oraz kontrolował proces szczotkowania u dziecka.

Jaka szczoteczka dla dzieci?


Dzieci powinny dbać o swoje ząbki już od najmłodszych lat. Szczoteczka elektryczna przeznaczona dla dzieci jest mniejsza i zdecydowanie lepiej dostosowana do małej rączki. Szczoteczki dziecięce w swojej ofercie posiadają takie marki jak Oral-B lub Philips Sonicare. Szczoteczki te różnią się od siebie sposobem zasilania.

Wyróżniamy szczoteczkę na baterie, szczoteczkę ze wbudowanym akumulatorem i załączoną ładowarką. Główną zaletą szczoteczek na baterię, jest możliwość mycia zębów w każdych warunkach, nie potrzeba źródła prądu. Jeśli zaś chodzi o szczoteczki z akumulatorem, ich zaletą jest możliwość ładowania. Dzięki temu nie trzeba kupować nowych baterii, co wiązałoby się z dodatkowym kosztem.
Szczoteczki te różnią się one od wersji dla dorosłych ilością wykonywanych ruchów (szczoteczki dziecięce są delikatniejsze) i bardziej kolorowym, przyjaznym dla dzieci, designem. Posiadają one w zestawie końcówki dla dzieci.

Szczoteczka dla najmłodszych


Szczoteczka elektryczna to urządzenie, które dostosowane jest to potrzeb najmłodszych. Szczoteczka tego typu posiada antypoślizgową rączkę, w ten sposób dziecko będzie mogło ją dobrze złapać. Szczoteczki te charakteryzują się również znacznie mniejszymi końcówkami (główkami) od szczoteczek. Końcówki do szczoteczek dla dzieci posiadają miękkie włókna, które odpowiednio odginają się na boki i przeznaczone są dla delikatnych dziąseł oraz szkliwa, przez co są bezpieczne w użytkowaniu dla małych dzieci. Mniejsza główka pozwala maluchowi swobodnie manewrować urządzeniem. W ten sposób szczoteczka jest w stanie domyć wszystkie zakamarki w jamie ustnej. Modele te usuwają płytkę nazębną, ponieważ wykonują ruchy czyszczące.


Większość elektrycznych szczoteczek dla dzieci dostępnych jest w wersji z kolorową rączką. Na której znajduje się ulubiony bohater z bajki Disneya, dlatego tak wiele dzieci sięga po ten produkt i chętnie myje ząbki.
Obecnie w sklepie znajdziemy bardzo dużo modeli szczoteczek dla dzieci. Wyróżniają się one przede wszystkim w funkcje, które ułatwiają maluchom pielęgnację jamy ustnej. Szczoteczki te zostały wyposażone w 2-minutowy timer sygnalizujący, co 30 sekund, że czas przejść do szczotkowania kolejnej ćwiartki. W czasie szczotkowania zębów odtwarzane są wesołe melodie. Z taką funkcją dziecko szybko i łatwo przyswoi sobie zasady właściwej higieny jamy ustnej.