Philips Sonicare

philips sonicareW dzisiejszych czasach nikogo nie trzeba przekonywać, że dbanie o zęby to nasz priorytet. A higiena i profilaktyka jamy ustnej to najlepszy sposób na piękne i zdrowe zęby. Jeśli chcemy mieć ładny uśmiech to warto zainwestować w dobrą szczoteczkę do zębów.

Przy zakupie odpowiedniej szczoteczki elektrycznej do zębów musimy zwrócić uwagę na jej prędkość i ruchy, bo to właśnie one zajmują się usuwaniem płytki bakteryjnej z naszego uzębienia. Tradycyjną szczoteczką wykonujemy maksymalnie 600 ruchów okrężnych na minutę. Dla porównania szczoteczka elektryczna zrobi to za nas z prędkością 48000 ruchów na minutę. A szczoteczka soniczna wykonuje 31.000 drgań na minutę.

W ostatnim czasie największą popularność zyskały szczoteczki Philips Sonicare, które są najbardziej znane spośród wszystkich marek szczoteczek sonicznych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli szczoteczek tej marki. Jednak ich zasada działania jest identyczna. Poszczególne modele różnią się ilością trybów pracy, żywotnością akumulatora, sposobem ładowania. A także ilością i rodzajem końcówek w zestawie oraz dodatkowymi akcesoriami.

Szczoteczka Philips Sonicare

Szczoteczki Philips Sonicare to nowoczesne szczoteczki elektryczne do zębów o dużej dokładności czyszczenia. Dzięki wykorzystaniu ruchów sonicznych szczoteczki te są bardziej wydajne i dokładne.

Nowoczesna technologia i możliwość wykonywania nawet do 31 tysięcy obrotów na minutę sprawia, że szczoteczki Philips zapewniają lepsze dotarcie do przestrzeni międzyzębowych. Umożliwia to bardzo dokładne usunięcie płytki nazębnej z całej jamy ustnej. Szczoteczki te usuwają osad i przebarwienia z zębów, dzięki czemu stają się one bielsze. Szczoteczki te poprawiają również stan zdrowia i ukrwienia dziąseł. A także zapewniają dokładne czyszczenie języka.

Zaletą szczoteczek są ich programy. Nie musimy mieć kilkunastu innych końcówek, aby móc np. skorzystać z programu do wybielania zębów. W niektórych modelach mamy np. możliwość zmniejszenia częstotliwości pracy. A także uruchomienia aplikacji, w jaki sposób prawidłowo myć zęby.

Modele szczoteczek sonicznych Philips Sonicare

  • Diamond Clean – to najbardziej zaawansowana szczoteczka z linii Sonicare. Połączenie technologii sonicznej z 5 kompleksowymi trybami pracy czyszczenie, wybielanie, polerowanie, pielęgnacja dziąseł, tryb delikatny. Zapewnia doskonałą higienę jamy ustnej, zdrowie dziąseł. A także efekt wybielenia zębów;
  • Flex Care  Platinum – szczoteczka ta usuwa do 6 razy więcej osadów z przestrzeni międzyzębowych niż zwykła szczoteczka manualna. Szczoteczka ma wbudowane 3 tryby szczotkowania clean, white, gum care. Oraz 3 poziomy intensywności pracy szczoteczki;
  • FlexCare+ – o zdrowie dziąseł pomogą zadbać również modele FlexCare+ oraz FlexCare. Stosując codziennie Philips Sonicare FlexCare+ poprawiasz stan swoich dziąseł, co jest podstawą zdrowia całej jamy ustnej. Wyjątkowy tryb Gum Care pozwala na poprawę stanu dziąseł. Szczoteczka posiada 5 trybów pracy czyszczenie, pielęgnacja dziąseł, masaż. A także odświeżenie i tryb delikatny;
  • FlexCare – Szczoteczka Sonicare FlexCare zapewnia doskonałą higienę jamy ustnej, dostosowując się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Szczoteczka posiada 3 tryby pracy clean, sensitive, Massage. A także dwa schematy szczotkowania MaxCare, GoCare pozwala to usunąć aż do 83% więcej płytki nazębnej; 
  • Healthy White – szczoteczka ta pozwala cieszyć się naturalnie białymi zębami i olśniewającym blaskiem uśmiechu. Szczoteczkę wyposażono w 3 tryby pracy czyszczenie, czyszczenie i wybielanie, tryb delikatny;
  • Easy Clean – jest to podstawowy model szczoteczki sonicznej dla każdego. Szczoteczka wyposażona jest w jeden tryb pracy clean. Pozwala na usunięcie do 2 razy więcej płytki nazębnej w porównaniu do zwykłej szczoteczki manualnej;
  • For Kids – szczoteczka pomaga dzieciom kształtować prawidłowe nawyki higieniczne na wczesnym etapie życia, co procentuje doskonałym stanem zdrowia jamy ustnej na całe życie. Szczoteczka wyposażona jest 2 poziomy mocy szczoteczki Sonicare for Kids. Tryb intensywny, przeznaczony dla starszych dzieci. A tryb delikatny o zmniejszonej mocy nadaje się  dla młodszych dzieci.

Philips Sonicare Easy Clean

Szczoteczka Philips Sonicare EASYCLEAN jest podstawowym modelem szczoteczki sonicznej, w której zachowano pełną technologię znaną z wyższych modeli. Dzięki czemu spełnia ona cechy idealnej szczoteczki do zębów. Szczoteczka ta zapewnia skuteczne oczyszczenie powierzchni zęba i przestrzeni niedostępnych dla konwencjonalnych szczoteczek. Jest to szczoteczka, która charakteryzuje się dużą skutecznością działania. Ułatwia jej to wyprofilowany wygięty kształt szyjki szczoteczki, który umożliwia dotarcie do najdalszych części jamy ustnej. Dzięki temu wszystkie zęby są dokładnie wyczyszczone.

Szczoteczka ta posiada również jeden dwuminutowy tryb pracy, 30-sekundowy Quadpacer dając możliwość kontroli czasu szczotkowania, co wpływa pozytywnie, na jakość czyszczenia zębów.  Szczoteczka soniczna Philips Sonicare EasyClean chętnie wybierana jest przez osoby noszące aparat ortodontyczny. Stosowanie tej szczoteczki ułatwia codzienną właściwą higienę jamy ustnej.