Jak długo myć zęby szczoteczką elektryczną?

Szczoteczka elektryczna to w ostatnim czasie najpopularniejszy produkt. Użytkowanie jej w prawidłowy sposób sprawia, że czyszczenie jamy ustnej jest bardzo przyjemne. Szczoteczka elektryczna to model, który lepiej czyści zęby od zwykłej standardowej szczoteczki manualnej. Zwykłą szczoteczką znacznie ciężej jest wyczyścić trudno dostępne zęby takie jak siódemki i ósemki. Zastosowanie szczoteczki elektrycznej znaczącą ułatwia nam to zadanie, a to, dlatego że posiada mniejszą główkę, którą łatwiej włożyć tam, gdzie jest utrudniony dostęp. Po drugie szczoteczka elektryczna wykonuje całą pracę za nas. Warto również wziąć pod uwagę, że szczoteczka elektryczna wykonuje o wiele więcej ruchów niż zwykła szczoteczka.


Szczoteczka elektryczna to produkt, który ułatwia szczotkowanie zębów oraz czyści zęby dokładniej niż szczoteczka zwykła. Elektryczny gadżet dokładniej usuwa osad i lepiej czyści przestrzenie międzyzębowe.

Czy czas jest ważny?


Nowoczesne szczoteczki do zębów nie tylko ułatwiają zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Szczoteczki te korygują złe nawyki, kontrolują czas mycia zębów oraz dbają o to, by niemal każda przestrzeń w jamie ustnej została umyta. Najlepsze szczoteczki elektryczne zostały wyposażone w szereg funkcji i akcesoriów, które zwiększają komfort ich używania i ułatwią zachowanie zdrowego i olśniewającego uśmiechu.

Wygodne mycie zębów


Mycie zębów szczoteczką elektryczną jest wygodniejsze od szczoteczki manualnej, ponieważ większość część pracy wykonuje za nas urządzenie. Właściwe użytkowanie szczoteczki elektrycznej wymaga przestrzegania pewnych zasad. W przypadku szczoteczek elektrycznych wystarczy tylko nałożyć pastę na główkę i przyłożyć ją do zębów pod kątem 45º. Po włączeniu jej, (gdy przytkniemy ją do zębów) każdą część jamy ustnej należy szczotkować oddzielnie – najlepiej w czterech ćwiartkach, jedna po drugiej. Szczotkowanie zębów powinno trwać nie więcej niż 2 minuty. Normą powinno być czyszczenie zębów po każdym posiłku, najlepiej rano i wieczorem.


Najpierw myjemy zewnętrzną stronę zębów. Przesuwamy szczoteczkę elektryczną poziomo wzdłuż linii dziąseł. Tak samo szczotkujemy zęby wewnątrz jamy ustnej – starannie i powoli usuwamy osad, który najczęściej się tam gromadzi. Na końcu myjemy górną część zębów. Przy każdym ruchu, o ile to możliwe, starajmy się docierać do przestrzeni między zębami, które można dodatkowo czyścić. Oczywiście przestrzenie międzyzębowe warto dodatkowo nitkować odpowiednią nicią dentystyczną.

Nie dociskaj głowicy!


Przy szczotkowaniu należy pamiętać o tym, aby nie dociskać głowicy zbyt mocno do powierzchni zęba. Gdyż może się to skończyć uszkodzeniami szkliwa oraz podrażnieniem dziąseł. Nowoczesne szczoteczki do zębów mają wbudowane rozmaite opcje dodatkowe, jak choćby czujniki nacisku, które reagują podczas zbyt mocnego szczotkowania. Dobrą funkcją jest również wbudowany timer, który kontroluje czas mycia. W nowoczesnych szczoteczkach został wbudowany timer zaprogramowany na 2 minuty, który gwarantuje odpowiedni czas czyszczenia każdego obszaru jamy ustnej.